Masaże

Masaż limfatyczny BOA

BOA - masaż limfatyczny w niewydolności 1 kończyny

Opiera się na wykorzystaniu rękawów BOA. Jest zalecany przy rehabilitacji po urazach i kontuzjach, leczeniu niewydolności limfatycznej, przewlekłej niewydolności żylnej, obrzękach kończyn górnych u osób po mastektomii, otyłości i zwalczaniu cellulitu. Masaż ten ma silny wpływ na organizm. Zabieg powoduje usuwanie zalegających toksyn, stymuluje drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływa na uelastycznienie tkanek.
Masaż leczniczy Solanki

Masaż leczniczy

Powoduje rozluźnienie mięśni, tkanki podskórnej i skóry. Zwiększa ukrwienie masowanej części ciała i tym samym poprawia odżywianie tkanek.

Dzięki rozszerzaniu naczyń włosowatych i limfatycznych wzrasta przepływ limfy, następuje usunięcie z przestrzeni międzykomórkowych płynu śródtkankowego, co likwiduje obrzęki. Masaż powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego przyczyniając się do działania przeciwbólowego.


Masaż leczniczy mechaniczny

Zabieg na specjalnym fotelu masującym, który pozwala dostosować odpowiednie natężenie i moc bodźców. Masaż obejmuje podudzia, uda, pośladki i kręgosłup. Wymienione partie ciała mogą być masowane jednocześnie lub pojedynczo. Zabieg ma na celu złagodzenie stresu, dokuczliwych bólów kręgosłupa, rozluźnienie napiętych mięśni oraz poprawę krążenia.


Masaż limfatyczny ręczny

Masaż stosowany w leczeniu wszelkiego rodzaju obrzęków kończyn dolnych i górnych. Polega na głaskaniu, pocieraniu i uciskaniu skóry w celu likwidacji obrzęków i poprawy krążenia. Zabieg przynosi bardzo szybkie efekty. Zmniejsza odczucie ciężkości i przywraca właściwy wygląd kończynom.


Masaż wielostrumieniowy - łóżko wodne

Forma masażu na łóżku wodnym. Z zabiegu powinny skorzystać osoby z chorobami reumatycznymi, chorobami układu oddechowego, schorzeniami narządów ruchu i zaburzeniami przemiany materii.