Masaże

BOA - masaż limfatyczny w niewydolności 1 kończyny
Opiera się na wykorzystaniu rękawów BOA. Jest zalecany przy rehabilitacji po urazach i kontuzjach, leczeniu niewydolności limfatycznej, przewlekłej niewydolności żylnej, obrzękach kończyn górnych u osób po mastektomii, otyłości i zwalczaniu cellulitu. Masaż ten ma silny wpływ na organizm. Zabieg powoduje usuwanie zalegających toksyn, stymuluje drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływa na uelastycznienie tkanek.

Masaż leczniczy
Powoduje rozluźnienie mięśni, tkanki podskórnej i skóry. Zwiększa ukrwienie masowanej części ciała i tym samym poprawia odżywianie tkanek.
Dzięki rozszerzaniu naczyń włosowatych i limfatycznych wzrasta przepływ limfy, następuje usunięcie z przestrzeni międzykomórkowych płynu śródtkankowego, co likwiduje obrzęki. Masaż powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego przyczyniając się do działania przeciwbólowego.

Masaż leczniczy mechaniczny
Zabieg na specjalnym fotelu masującym, który pozwala dostosować odpowiednie natężenie i moc bodźców. Masaż obejmuje podudzia, uda, pośladki i kręgosłup. Wymienione partie ciała mogą być masowane jednocześnie lub pojedynczo. Zabieg ma na celu złagodzenie stresu, dokuczliwych bólów kręgosłupa, rozluźnienie napiętych mięśni oraz poprawę krążenia.

Masaż limfatyczny ręczny
Masaż stosowany w leczeniu wszelkiego rodzaju obrzęków kończyn dolnych i górnych. Polega na głaskaniu, pocieraniu i uciskaniu skóry w celu likwidacji obrzęków i poprawy krążenia. Zabieg przynosi bardzo szybkie efekty. Zmniejsza odczucie ciężkości i przywraca właściwy wygląd kończynom.

Masaż wielostrumieniowy - łóżko wodne
Forma masażu na łóżku wodnym. Z zabiegu powinny skorzystać osoby z chorobami reumatycznymi, chorobami układu oddechowego, schorzeniami narządów ruchu i zaburzeniami przemiany materii.