Kinezyterapia


Ćwiczenie bierne i czynno-bierne wykonywane manualnie

Trening oparty na ruchu wykonywanym przez terapeutę i czynnym rozluźnianiu mięśni przez ćwiczącego pacjenta. Ćwiczenia zalecane są przy chorobach układu krążenia, chorobach reumatoidalnych, zwiększonym napięciu, niedowładach i porażeniach mięśni oraz po zabiegach operacyjnych.


Ćwiczenia czynne w odciążeniu / UGUL

UGUL, czyli Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego. Gimnastyka lecznicza przy użyciu sprzętu znajdującego się w UGUL-u. Zabieg wzmacnia wybrane grupy mięśni. Jest wykorzystywany na każdym etapie rehabilitacji pacjenta z osłabioną siłą mięśniową i ograniczonym zakresem ruchu w stawach.


Ćwiczenia lecznicze – grupowe w basenie

Połączenie ćwiczeń rehabilitacyjnych i pływania. Angażują duże partie mięśniowe, odciążają stawy i pozytywnie wpływają na cały organizm. Ćwiczenia odbywają się pod nadzorem fizjoterapeuty, który dobiera odpowiednie zestawy ćwiczeń w zależności od schorzenia. Mogą odbywać się z różnego rodzaju przyrządami takimi jak deski, makarony, hantle, pasy wypornościowe i inne.


Nordic Walking

Trening marszowy ze specjalnymi kijkami do NW. Nordic Walking usprawnia układ oddechowy, krwionośny oraz uaktywnia 90% mięśni. Zwiększa siłę mięśniową i gęstość kości kończyn dolnych u osób w każdym wieku. Polecany jako trening dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi, ortopedycznymi, reumatologicznymi i neurologicznymi.


Trening na ergometrze

Ćwiczenia na rowerze Ergometr umożliwiają indywidualne dostosowanie obciążenia wysiłkiem poprzez ciągłą kontrolę tętna. Zabieg powoduje wzrost sprawności ruchowej, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Trening zmniejsza również stres i poprawia samopoczucie.

Trening na cykloergometrze z monitoringiem EKG

Przeznaczony jest głównie dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi. Ćwiczenia zwiększają wytrzymałość aerobową, do której należy trening interwałowy. Stanowi podstawę rehabilitacji kardiologicznej. Trening aerobowy wytrzymałościowy jest rodzajem wysiłku tlenowego o stałym, ale niewielkim zaangażowaniu siłowym mięśni. Wykorzystuje ćwiczenia dynamiczne, angażując duże grupy mięśniowe.Trening stacyjny profilaktyczny z instruktorem

Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu do ćwiczeń sportowych, prowadzone pod nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty.