HydroterapiaBicze szkockie

Zabieg hydroterapeutyczny polegający na polewaniu ciała skupionym bądź wachlarzowym strumieniem wody o zmiennej temperaturze. Przykładowo przez 1 do 2 minut stosuje się wodę o temperaturze 40°C, a następnie przez 20 do 30 sekund wodę o temperaturze 20°C. Zabieg może być wykonywany na całym ciele lub częściowo. Poprawia ukrwienie, hartuje organizm, rozluźnia mięśnie i działa uspokajająco.


Hydromasaż

Forma masażu łączącego zalety tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami kąpieli wodnej. Woda wypompowywana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie i powoduje ich rozluźnienie. Zabieg ten jest doskonały w schorzeniach i bólach kręgosłupa, zaburzeniach krążenia, bezsenności, chorobach układu nerwowego, zmęczeniu, stresie oraz napięciach nerwowych. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.


Hydromasaż z ozonoterapią

Zabieg prowadzony w środowisku wodnym, polegający na nieinwazyjnym przezskórnym podawaniu ozonu. Hydromasaż świetnie wpływa na ciało i ducha, lecząc depresję, bóle oraz poprawiając stan skóry i ukrwienie.


Hydromasaż aromaterapeutyczny z perełką

Kąpiel w wannie, w strumieniach pęcherzyków powietrza z mieszaniną olejków eterycznych. Rozluźnia ciało, daje uczucie odprężenia, zwiększa krążenie krwi i poprawia przemianę materii. Wśród wskazań znajduje się również niezaawansowana miażdżyca i bezsenność. Kąpiel aromaterapeutyczna stanowi doskonały sposób na pielęgnację i ukojenie zmysłów. Ponadto idealnie uzupełnia zabiegi w chorobach układu ruchu.

Kąpiel naprzemienna zmienno-cieplna

Kąpiel w wodzie o zmiennej temperaturze (raz w zimnej, raz w ciepłej). Polecana przy polineuropatii cukrzycowej, niedowładach kończyn, zaburzeniach krążenia i naczyniowych zawrotach głowy. Pobudza ukrwienie, zwiększa odporność organizmu i ułatwia zasypianie.


Masaż podwodny ręczny

W czasie masażu pacjent jest zanurzony w wodzie, a masaż wykonuje się pod jej powierzchnią. Najczęściej masaż wykonywany jest strumieniem wody wypływającej z dyszy pod ciśnieniem 3 atmosfer. Pobudza krążenie, rozluźnia mięśnie, łagodzi dolegliwości bólowe i zwiększa przemianę materii. Zalecany jest w rehabilitacji i sporcie.

Masaż wirowy

Masaż kończyn górnych, dolnych lub podudzi. Zabieg jest wykonywany w specjalnych wannach z urządzeniem powodującym ruch wirowy wody. Zmniejsza napięcie mięśni i obrzęki, rozluźnia blizny tkanek, poprawia ukrwienie i łagodzi ból. Zaleceniami do skorzystania z masażu wirowego są m.in.: zaniki mięśniowe po urazach, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz niedowład kończyn.