Rehabilitacja kardiologiczna, to specjalistyczne ćwiczenia ogólnousprawniające, treningi wytrzymałościowe i zabiegi dostosowane do aktualnego stanu układu krążenia. Zalecana jest w szczególności osobom z niewydolnością serca, z wrodzonymi i nabytymi wadami serca, po zawałach, z chorobami niedokrwiennymi, po operacjach kardiochirurgicznych oraz innych schorzeniach układu krążenia.

Rehabilitacja pozwala ograniczyć postępy choroby, odzyskać samodzielność w zakresie czynności dnia codziennego, poprawia wydolność fizyczną i siłę mięśni, redukuje ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, wpływa korzystnie na psychikę, ułatwia utrzymać prawidłową masę ciała oraz zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.

Tego typu fachową opiekę kardiologiczną oferuje "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław w ramach turnusów o nazwie "Dbamy o Twoje Serce" oraz pakietów rehabilitacji dziennej "Serce pod kontrolą" i "Zdrowe serce". Nad przebiegiem rehabilitacji kardiologicznej czuwają fachowi lekarze kardiolodzy oraz zespół doświadczonych fizjoterapeutów
i pielęgniarek. Ponadto w Sanatorium "Kujawiak" prężnie funkcjonuje Poradnia EKG.