Kinezjotaping

Jesteś w ciąży i dokuczają Ci bóle kręgosłupa, stawów, mięśni, obrzęki kończyn dolnych – wybierz kinezjotaping, czyli plastrowanie dynamiczne. Ta nowoczesna metoda fizjoterapii jest bezbolesna, bezpieczna dla przyszłej mamy i przynosi niezwykłe rezultaty. Kinesjotaping wspomaga pracę mięśni brzucha i utrzymanie prawidłowej postawy. Z tej metody można korzystać w każdym trymestrze bez żadnych powikłań dla ciężarnej i dziecka. Prawidłowo naklejone plastry po porodzie przyspieszają regenerację mięśni brzucha, a plaster przyklejony na piersi ułatwia laktację.

Streching

Płeć piękna oczekująca na dzieci powinna się również dużo rozciągać. W tym przypadku „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław poleca streching. Tego typu ćwiczenia są pewnym minimum, które każda ciężarna powinna fundować swojemu ciału. Streching relaksuje i pozwala zachować gibkość. Najważniejsze jest jednak to, że ta terapia rozciągająca jest stosunkowo łatwa do wykonywania.

Trening mięśni dna miednicy

Fizjoterapeuci z „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław mają też metody na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Kobiety pod okiem specjalistów mogą tu trenować mięśnie dna miednicy. Przyszłe i młode mamy nie powinny o tym zapominać, bowiem ciąża oraz poród znacznie osłabiają wyżej wspomniane mięśnie. Naderwania krocza, nadmierne rozciągnięcia bardzo często kończą się również utratą kontroli nad oddawaniem moczu. Jeśli więc chcesz wrócić do formy, zgłoś się na ćwiczenia i razem z nami spraw, by Twoje mięśnie były napięte.

Masaże

Kobiety spodziewające się potomstwa mogą też korzystać z masaży. Zaleca się by czerpać z nich przyjemność po 12 tygodniu ciąży, w pierwszym trymestrze lepiej się wstrzymać. Takie zabiegi z pewnością przyniosą ulgę przy obrzękach i bólach kręgosłupa. W stanie odmiennym masaż zmniejsza też opuchliznę nóg i potrafi zapobiec brzydkim rozstępom. Nie wahaj się i dzwoń!

Rejestracja

Rejestracji na zabiegi można dokonać pod numerami telefonów 506 387 259 lub 52 35 63 198 lub osobiście w recepcji „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław przy ul. Wilkońskiego 23.