Od blisko 20 lat współpracujemy z fundacjami na rzecz Amazonek, a od 2010 roku prowadzimy rehabilitację leczniczą kobiet po mastektomii w ramach prewencji rentowej ZUS. Posiadamy specjalistyczną bazę zabiegową dostosowaną do przeprowadzania rehabilitacji osób po operacji nowotworu gruczołu piersiowego.

Kompleksowe leczenie Amazonek składa się z rehabilitacji medycznej, psychologicznej, społecznej. Rekonwalescencja odbywa się pod okiem specjalistów o dużym doświadczeniu i najwyższych kwalifikacjach zawodowych. Nasi fizjoterapeuci, psycholodzy, lekarze oraz pielęgniarki potrafią skutecznie realizować proces rehabilitacji, nauczyć Amazonki automasażu, a także innych przydatnych nawyków prozdrowotnych.

Celem rehabilitacji Amazonek jest zapewnienie ciągłości terapeutycznej po zabiegach onkologicznych oraz aktywne wspomaganie powrotu do życia zawodowego i rodzinnego.

Prawidłowo wykonywane ćwiczenia prowadzą do zwalczania obrzęków, zwiększenia zakresu ruchu w stawie barkowych strony operowanej, korekcji zmian postawy występujących w wyniku usunięcia piersi, poprawy krążenia krwi oraz przemieszczania płynów ustrojowych w kończynie i okolicy po zabiegu.

Podczas turnusów dbamy również o poprawę samopoczucia psychicznego Amazonek. Zabiegamy, aby Pacjentki zaakceptowały nową sytuację, uzyskały stabilizację psychiczną i komfort życia możliwie bliski temu sprzed choroby.